Orzeł Pawłowice - Forza Wrocław 06.10.12

• autor: Fenix1994, 2013-10-18 20:59

Parasol Wrocław vs MKP Wołów

Bardzo istotny mecz dla obydwu zespołów. Zarówno gospodarze, jak i goście znajdują się w strefie spadkowej, z dość sporą stratą do będącej na 12 pozycji Strzelinianki. Drużyna z siedzibą przy ulicy Lotniczej, w ostatniej kolejce uległa 1:4 Polonii. Natomiast ekipa z Wołowa, po znakomitym meczu, zdemolowała 5:0 Orła Pawłowice. Jestem niezwykle ciekaw, czy ten mecz był jednorazowym wyskokiem, czy może jest to zapowiedź zwyżki formy. Moim zdaniem faworytem tego spotkania są goście. W meczu przeciwko Orłowi pokazali się z bardzo dobrej strony, znakomicie realizując założenie taktyczne. Jeżeli przeciwko Parasolowi zagrają na podobnym poziomie, to powinni sięgnąć po komplet punktów.

Mój typ: Zwycięstwo MKP

Rokita Brzeg Dolny vs Ślęza Wrocław

Zespół z Brzegu podczas zeszłego weekendu, z pewnością nie był w dobrym nastroju. Mianowicie przez porażkę z Lotnikiem, została przerwana passa 6 zwycięstw pod rząd, co wykorzystały Piast i Ślęza wyprzedzając Rokitę w tabeli. Natomiast Ślęza dzięki zwycięstwu nad Czarnymi, zdobyła 19 punkt w ostatnich 7 kolejkach. Wytypowanie poprawnego rozstrzygnięcia w tym meczu jest niesamowicie trudne. Obydwa zespoły mają zbliżone umiejętności, a o wyniku może zadecydować jedna akcja. Dlatego, moim zdaniem remis jest bardzo prawdopodobny.

Mój typ: Remis

Czarni Jelcz Laskowice vs GKS Kobierzyce

W grze Czarnych można dostrzec wyraźny progres. Pomimo tego, iż w zeszły weekend przegrali ze Ślęzą, ich porażka nastąpiła po niezwykle wyrównanym meczu, a bramka, która zabrała im szansę na wywalczenie remisu, została strzelona w ostatniej minucie. Poza tym we wcześniejszych kolejkach zwyciężyli z MKP i Lotnikiem. Zaś ekipa z Kobierzyc podczas ostatniej serii spotkań uległa 0:4 z Pogonią Syców. Tak wysoka porażka z zespołem, który najprawdopodobniej będzie walczył o utrzymanie pokazuje, iż Liga Okręgowa, to dla tej drużyny zbyt wysokie progi. Każde inny rezultat niż zwycięstwo gospodarzy będzie ogromnym zaskoczeniem.

Mój typ: Wygrana Czarnych

Forza Wrocław vs Strzelinainka Strzelin

Podopieczni Łukasza Zająca w meczu z Piastem odnieśli wysoką porażkę. Pozytywem jest fakt, iż strzelili wiceliderowi 2 bramki, więc potencjał ofensywny jest dość spory. Natomiast Strzelinianka w meczu ze Śląskiem odniosła bezdyskusyjną przegraną. Dlatego obydwa zespoły powinny być niezwykle zmobilizowane. Warto zaznaczyć, iż zarówno Forza, jak i Strzelinianka są drużynami, które lubią grać ostro, więc mecz powinien być bardzo napięty. Pod względem umiejętności obydwie ekipy stoją na podobnym poziomie, może ciut wyżej oceniłbym wrocławian. Wydaję mi się, iż dzięki atutowi własnego boiska Forza powinna zwyciężyć.

Mój typ: Wygrana Forzy

Pogoń Oleśnica vs Piast Żmigród

Podczas ubiegło tygodniowego odcinka zapowiedzi pisałem, iż zarówno Pogoń , jak i Wiwa mają problem z wykorzystywaniem stu procentowych okazji. Lecz drużyna z Oleśnicy w ostatnim meczu zagrała z chirurgiczną precyzją, i aż 8 razy pokonała bramkarza z Goszcza. Jednak Piast jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem od Wiwy. Przede wszystkim dlatego, iż jest znacznie bardziej doświadczoną drużyną, potrafiącą znakomicie wykorzystać słabe punkty rywala. Poza tym w ostatnim czasie ekipa gości znajduje się na fali wznoszącej, i ciężko przypuszczać, by chimeryczna Pogoń była w stanie ich zatrzymać.

Mój typ: Zwycięstwo Piasta

WKS Śląsk Wrocław vs Polonia Środa Śląska

Piłkarze WKS-u na dobre przystosowali się do Okręgowej rzeczywistości, i w meczu ze Strzelinianką po raz kolejny pokazali, iż to oni są głównym faworytem rozgrywek. Ich rywalem będzie Polonia, która wygrywa mecze z zespołami z dolnej części tabeli. Świadczy to o solidności drużyny ze Środy Śląskiej, gdyż wygrywanie z niżej notowanymi zespołami jest o wiele cięższe, niż niektórym się może wydawać. Ale mecz z podopiecznymi Grzegorza Maligrandy to zupełnie inna półka, i obawiam się, iż Śląsk odniesie wysokie zwycięstwo.

Mój typ: Wygrana Śląska

Wiwa Goszcz vs Pogoń Syców

Porażka 2:8 z Pogonią Oleśnica była niezwykle bolesną lekcją. Wydawało się, iż będzie to niezwykle wyrównane starcie dwóch ekip, o podobnych umiejętnościach. Jednak po raz kolejny kiepska skuteczność pod bramką rywali, spowodowała stratę punktów. Piłkarzy Wiwy czeka teraz mecz z Pogonią Syców, czyli drużyną, która jak najbardziej jest w ich zasięgu. Lecz ekipa z Sycowa już kilkukrotnie udowodniła, iż potrafi grac w piłkę, dlatego ogromnym błędem byłoby zlekceważenie tego zespołu. Według mnie gospodarze są faworytem tego spotkania, ale drużyna z Goszcza podczas tego sezonu już tyle rozczarowała, iż nie wykluczam żadnej ewentualności.

Mój typ: Zwycięstwo Wiwy