Orzeł Pawłowice - Forza Wrocław 06.10.12

• autor: Fenix1994, 2013-11-01 19:04

Forza Wrocław vs MKP Wołów

Podopieczni Łukasza Zająca, w ostatniej kolejce po raz kolejny pokazali, iż są w znakomitej dyspozycji. Zdołali wygrać na terenie solidnej Polonii, i umocnili się w czołówce tabeli.  Natomiast goście podczas meczu ze Śląskiem, przekonali się o sile Wojskowych. Jednak warto zwrócić uwagę na to, iż zdołali strzelić w tym meczu 2 bramki, więc z dyspozycją strzelecką nie jest u nich najgorzej. Lecz Forza w 6 spotkaniach u siebie zdobyła aż 13 punktów, dlatego każdy inny rezultat niż zwycięstwo Wrocławian byłby sporym zaskoczeniem.

Mój typ: Wygrana Forzy

Pogoń Oleśnica vs Polonia Środa Śląska

Drużyna z Oleśnicy uległa ze Strzelinianką, i po raz kolejny potwierdziło się, iż Pogoń znacznie lepiej gra na własnym boisku.  Także Polonia musiała zaznać smaku porażki. Niestety coraz bardziej widoczne jest to, że ekipa ze Środy Śląskiej jest zespołem, który poprzez zwycięstwa ze słabszymi drużynami wywalczył wysoką pozycję w tabeli. W starciach z czołówką są oni bezradni ,co potwierdzają przegrane z Lotnikiem,Forzą,Śląskiem,Rokitą i Ślęzą. Jednak Pogoni daleko do najlepszych ekip, dlatego uważam, iż Polonistów stać na wywalczenie w tym meczu 1 oczka.

Mój typ: Remis

Piast Żmigród vs Strzelinianka Strzelin

Gospodarze po raz kolejny pokazali klasę, i pewnie pokonali nieobliczalną Wiwę. Jak na razie Piast w pełni spełnia przedsezonowe oczekiwania. Nie traci głupio punktów, a porażki odniósł tylko ze Śląskiem i Rokitą. Niestety goście są jednym z największych rozczarowań. Nie zmienia tego nawet zwycięstwo z Pogonią. Wiele osób myślało, że będą w ścisłej czołówce tabeli, jednak rzeczywistość okazała się brutalna, i zajmują rozczarowujące 9 miejsce. Najprawdopodobniej po tym spotkaniu spadną o miejsce albo dwa,  bo ciężko przypuszczać by rozpędzona ekipa ze Żmigrodu dała sobie wyrwać komplet punktów.

Mój typ: Zwycięstwo Piasta

Wiwa Goszcz vs Czarni Jelcz Laskowice

Tak jak przewidywałem, Wiwa uległa znacznie bardziej doświadczonemu Piastowi. Teraz przed nią stoi trochę łatwiejsze zadanie, lecz Czarni są w świetnej formie. Zdołali zwyciężyć Pogoń Syców, i dzięki tej wygranej, zdołali wyjść ze strefy spadkowej. W ostatnich 5 spotkaniach drużyna z Jelcza-Laskowic zdobyła aż 12 punktów. Kryzys z początku sezonu został zażegnany, i Czarni wrócili do gry jaką od nich wszyscy oczekiwali. Dlatego uważam, iż po bardzo zaciętym meczu ,to jednak goście zdołają wywalczyć 3 punkty.

Mój typ: Wygrana Czarnych

WKS Śląsk Wrocław vs Lotnik Twardogóra

Wojskowi odnieśli kolejne dwucyfrowe zwycięstwo, i wiele osób się zastanawia, czy zdołają wyrównać rekord Parasola, który w poprzednim sezonie zdołał wygrać wszystkie 30 spotkań. Moim powinni tego dokonać, widać iż przystosowali się do gry OLJS, i już w tej chwili są gotowi na starcia w LDJS.  Co w takiej sytuacji może Lotnik, który pomimo wygranej z Parasolem, i wysokiej pozycji w tabeli jest skazywany na pożarcie? Jedynym wyjściem jest gra na 100% możliwości ,oraz nadzieja na słabszy dzień rywali.  Jednak WKS w formie jest przez drużyny z OLJS nie do zatrzymania ,dlatego w tym meczu zwycięstwo powinno należeć do Śląska.

Mój typ: Zwycięstwo Śląska

Rokita Brzeg Dolny vs Pogoń Syców

Po niezwykle ciężkim meczu ze Ślęzą, drużyna z Brzegu Dolnego miała przed sobą spacerek z Kobierzycami. Rokita do tego meczu podeszła jednak poważnie, i ustrzeliła aż 9 bramek. Natomiast Pogoń pomimo walki, przegrała z Czarnymi, i znajduje się tuż powyżej strefy spadkowej. Aby do niej nie wpaść, muszą ten mecz wygrać, jednak jest to bardzo trudne wyzwanie. Rokita na swoim boisku uległa tylko Śląskowi ,a w pozostałych 4 spotkaniach na własnym obiekcie, wywalczyła komplet oczek. Dlatego ciężko się spodziewać, by drużyna z Sycowa zdołała w tym meczu choć zremisować.

Mój typ: Wygrana Rokity

Parasol Wrocław vs Ślęza Wrocław

Drużyna z siedzibą przy ulicy Lotniczej w ostatnich tygodniach się przebudziła, ale do wybicia się ponad strefę spadkową nadal jej trochę brakuje. Pomimo porażki z Lotnikiem, nie ma czego się wstydzić. Przegrana 2:4 oznacza, iż wrocławianie walczyli, co w starciu ze znacznie silniejszym rywalem jest bardzo istotne, i jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Lecz zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Ślęza. Pomimo tego, iż nie rozegrała porywającego spotkania ,to była od Orła dużo lepsza, i zasłużenie wygrała aż 4 bramkami. Dlatego pomimo coraz lepszej gry Parasola,  różnica klas pomiędzy tymi zespołami jest zbyt duża, dlatego Ślęza powinna wygrać.

Mój typ: Zwycięstwo Ślęzy