Orzeł Pawłowice - Forza Wrocław 06.10.12

• autor: Fenix1994, 2013-11-08 20:11

GKS Kobierzyce vs Parasol Wrocław

W ostatniej kolejce ekipa z Kobierzyc uległa Orłowi  4:1, i niestety było widać, iż jest to zbyt słaba drużyna na OLJS. Podczas 90 minut goście nie potrafili stworzyć żadnej sytuacji z gry, a gola strzelili po stałym fragmencie . Pomimo niezłej gry pod względem taktycznym widać, iż zawodnikom GKS brakuje jakości przez co siła ognia jest minimalna. Natomiast Parasol uległ Ślęzie aż 4 golami, więc będzie miał się za co rehabilitować. Moim zdaniem wrocławianie wygrają ten mecz, jednak o zwycięstwo nie będzie im łatwo, gdyż GKS się zamuruje, a w meczu na Pawłowice Stadium udowodnili, iż całkiem nieźle im to wychodzi.

Mój typ: Wygrana Parasola

Czarni-Jelcz Laskowice vs Rokita Brzeg Dolny

Gdy spojrzy się na wynik meczu Czarnych z Wiwą, to może się wydawać, iż drużyna z Jelcza-Laskowic uległa bez walki. Jednak gdy przeczyta się relacje z meczu, to można dojść do wniosku, iż gdyby nie wyrzucenie z boiska jednego z graczy Czarnych, to spotkanie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej.  Dlatego nie skreślałbym gospodarzy w tym starciu. Jednak Rokita w tym sezonie wygrywa wiele trudnych meczów. Ostatnio pomimo gry w 10 od 75 minuty, zdołała poradzić sobie z Pogonią Syców. Dlatego to goście są faworytami tego spotkania, lecz Czarni są w na tyle dobrej dyspozycji, iż stać ich na sprawienie niespodzianki.

Mój typ: Zwycięstwo Rokity

MKP Wołów vs Pogoń Oleśnica

Zawodnicy z Wołowa wywalczając komplet punktów w meczu z Forzą, sprawili sporą niespodziankę. Teraz czeka ich teoretycznie łatwiejsze spotkanie. Jednak po zwycięstwie nad Orłem ulegli Parasolowi. Dlatego na miejscu graczy MKP, nie przypisywałbym sobie przed meczem 3 oczek. Jednak Pogoń ulegając Polonii aż 6 golami, nie daje żadnych podstaw, by dawać jej  szanse na zdobycie choć 1 punktu. Lecz futbol to gra w której statystyki mają drugorzędne znaczenie, dlatego spodziewam się wyrównanego spotkania, po którym gospodarze powinni wyszarpać cenne zwycięstwo.

Ślęza Wrocław vs WKS Śląsk Wrocław

Podopieczni Marcina Dłużniaka pewnie pokonali Parasol, i po raz kolejny udowodnili, iż należą do czołówki OLJS. Jednak mecz ze Śląskiem będzie znacznie trudniejszy, i pomimo bycie gospodarzem spotkania na pewno nie będą faworytami. Zwłaszcza, że Wojskowi pomimo zwycięstwa w meczu z Lotnikiem rozczarowali, więc przeciwko Ślęzie powinni zagrać na wyższym poziomie. Wydaję mi się, iż najważniejszą przyczyną dlaczego to Śląsk wygra ten mecz jest zgranie.  W takich spotkaniach kolektyw jest najważniejszy, a zawodnicy Śląska grają ze sobą znacznie dłużej niż przeciwnicy.

Strzelinianka Strzelin vs Wiwa Goszcz

Drużyna ze Strzelina jest autorem największej niespodzianki ostatniej kolejki. Remis ze Żmigrodem wywołał szok i niedowierzanie. Dodając do tego wygraną z Pogonią Oleśnica, można u gospodarzy dostrzec zwyżkę formy. Natomiast goście wygrali z Czarnymi aż 3:0, jednak wynik był znacznie lepszy niż gra, dlatego ciężko mówić o niesamowitej dyspozycji. Moim zdaniem ten mecz będzie niezwykle zacięty, lecz Strzelinianka dzięki ostatnim wynikom powinna uwierzyć w siebie, i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Lotnik Twardogóra vs Forza Wrocław

Muszę przyznać, iż pomyliłem się przewidując przebieg meczu Lotnika ze Śląskiem. Byłem pewien, że WKS nie będzie miał problemów z wygraną i zwycięży róźnicą kilku bramek. Jednak piłkarze z Twardogóry pokazali charakter, i nawet zdołali objąć 2 bramkowe prowadzenie, lecz dali sobie odebrać zwycięstwo. Jednak po takim meczu z liderem, Lotnik przystąpi do starcia przeciwko Forzie z dużą pewnością siebie. Natomiast wrocławianie niespodziewanie ulegli MKP, i będą się chcieli się za tę wpadkę zrehabilitować. Lecz stadion Lotnika to prawdziwa twierdza, i według mnie komplet punktów powinien pozostać w Twardogórze.

Polonia Środa Śląska vs Piast Żmigród

Podczas 12 serii spotkań Polonia rozbijając Pogoń Oleśnicę, spisała się nadspodziewanie dobrze, natomiast Piast remisując ze Strzelinianką, mocno rozczarował. Dlatego obydwa zespoły powinny być bardzo zmobilizowana, zaś przyczyny tego stanu są oczywiście zupełnie inne. Lecz gospodarze by zagrozić drużynie ze Żmigrodu, musieli by zagrać na 100% swoich możliwości, natomiast goście musieli by zagrać kolejny słabszy mecz, więc sądzę, iż to Piast wygra to spotkanie.