Drużynowe

• autor: Fenix1994, 2013-11-15 20:14

WKS Śląsk Wrocław vs GKS Kobierzyce

Pamiętam jak podczas  zapowiedzi  meczów Betterenowej pisałem o meczu Wojskowych z Kometą Krzelów. Wspominam tamto spotkanie ponieważ sytuacja przed tym meczem jest niemal taka sama. Na stadion przy ulicy Dmowskiego przyjeżdża drużyna, która niemal zawsze i wszędzie dostaje w skórę. Nawet zaskakujące zwycięstwo z Parasolem w kontekście tej konfrontacji nic nie znaczy. Wtedy Śląsk zaaplikował rywalom 20 bramek. Czy w ten weekend pobiją swój rekord? Moim zdaniem  raczej nie dadzą rady ale skoro MKP czy Polonii byli w stanie strzelić po 10 goli to sądzę, iż zaaplikowanie GKS-owi 15 bramek jest bardzo prawdopodobne.

Mój typ: Zwycięstwo Śląska

Forza Wrocław vs Ślęza Wrocław

Drużyna Łukasza Zająca po raz kolejny sprawiła niespodziankę i zwyciężyła w wyjazdowym meczu z Lotnikiem. Pomimo tego, iż drużyna z Twardogóry przeżywa obecnie problemy kadrowe( przeciwko Forzie na bramce stał  środkowy obrońca) to wartość  zwycięstwa nad tak doświadczoną drużyną jest bardzo duża. Natomiast Ślęza po rozegraniu niezłego spotkania uległa Śląskowi różnicą 2 bramek. Ślęza ma  lepszych technicznie zawodników, lecz Forza tworzy bardzo zgrany zespół poza tym mecz jest rozgrywany na stadionie przy ulicy sztabowej. Dlatego uważam, iż podział punktów jest bardzo prawdopodobny.

Mój typ: Remis

Piast Żmigród vs MKP Wołów

Po zdemolowaniu Polonii stało się jasne, iż remis Piasta w meczu ze Strzelinianką był tylko wypadkiem przy pracy a nie zapowiedzią kryzysu. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze Żmigrodu jest łeb w łeb z ekipą z Brzegu Dolnego. Natomiast MKP w meczu z Pogonią odniósł niezwykle ważne zwycięstwo i przy odrobinie szczęścia do końca rundy może wydostać się ze strefy spadkowej. Jednak ciężko przypuszczać by goście w tym meczu zdołali wywalczyć choć jeden punkt. Gospodarze w 7 meczach na swoim boisku zdobyli aż 16 punktów i nic nie zapowiada tego by w tym przypadku mieli się potknąć.

Mój typ: Wygrana Piasta

Parasol Wrocław vs Pogoń Syców

Parasol nieoczekiwanie uległ GKS-owi przez co znajduje się teraz w ciężkiej sytuacji. Nie dość, że do bezpiecznej strefy tracą już 6 oczek to na dodatek mecz z najsłabszą ekipą w lidze zakończył się porażką co na pewno nie wpływa zbyt dobrze na morale. Natomiast Pogoń Syców po dramatycznym meczu przegrała z Orłem pomimo tego, iż wygrywała 1:0 oraz przez 70 minut grała z przewagą jednego zawodnika.  Jest to niezwykle trudny mecz do wytypowania w którym każdy wynik jest możliwy. Jednak wydaje mi się, iż chłodny prysznic w postaci porażki z Kobierzycami oraz atut własnego boiska spowodują, że Parasol się zmobilizuje i zdoła wygrać.

Mój typ: Zwycięstwo Parasola

Pogoń Oleśnica vs Lotnik Twardogóra

W wyniku przegranej Pogoni z MKP dolna część tabeli stała się bardzo płaska przez co od wyników w dwóch najbliższych kolejkach zależy czy ekipa z Oleśnicy zakończy rundę w strefie spadkowej czy tuż ponad nią. Przed nią niezwykle trudne zadanie gdyż podejmuje Lotnik, czyli doświadczoną i ambitną ekipę, która chce zmazać plamę po porażce. Lecz Pogoń u siebie gra znacznie lepiej niż na wyjazdach dlatego nie stoi na straconej pozycji. Ale by osiągnąć choć remis gospodarze musieliby zagrać na 100% możliwości zaś goście musieliby zaliczyć kolejny słabszy mecz. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne dlatego uważam, iż po wyrównanej walce wygra Lotnik.

Mój typ: Wygrana Lotnika

Wiwa Goszcz vs Rokita Brzeg Dolny

Wiwa wyjechała ze Strzelina z jednym punktem co ambitnej ekipy z Goszcza raczej nie zachwyciło. Trzeba jednak pamiętać, iż w ostatnich tygodniach Strzelinianka jest w dobrej formie więc  podział punktów na jej boisku nie jest złym wynikiem. Natomiast Rokita pomimo braku 5 podstawowych zawodników zdołała wygrać z Czarnymi. Jednak drużyna z Brzegu Dolnego miała mnóstwo szczęścia(Czarni przestrzelili dwa rzuty karne). Moim zdaniem będzie to bardzo wyrównany mecz, jednak uważam, iż doświadczenie graczy Rokity zadecyduje o zwycięstwie.

Mój typ: Wygrana Rokity

Strzelinianka Strzelin vs Polonia Środa Śląska

Remis z Piastem z pewnością przed meczem przeciwko Wiwie wzmocnił apetyty na zdobycie kompletu punktów. Jednak remis, który na pierwszy rzut oka dla zawodników ze Strzelina był rozczarowujący stał się ważnym krokiem do utrzymania przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej. Natomiast Polonia podczas meczu z Piastem została rozgromiona i po raz kolejny okazało się, że ta drużyna nabija punkty głównie z ekipami z dolnej części tabeli. Teoretycznie Strzelinianka także do nich należy lecz mam przeczucie, że ekipa ze Strzelina pokaże gościom, iż stać ich na więcej niż wskazuje obecne miejsce w tabeli.

Mój typ: Zwycięstwo Strzelinianki