Drużynowe

15 odcinek zapowiedzi meczów OLJS.

• autor: Fenix1994, 2013-11-22 20:02

Polonia Środa Śląska vs Wiwa Goszcz

Drużyna ze Środy Śląskiej zdołała wywieźć ze Strzelina remis.  Szczerze mówiąc myślałem, że Polonia przegra ten mecz więc zdobycie jednego punktu z będącą w całkiem niezłej dyspozycji Strzelinianką nie jest najgorszym wynikiem. Po drugiej stronie boiska stanie Wiwa, która powinna być uskrzydlona  zaskakującym zwycięstwem nad Rokitą. Jednak z drugiej strony  można było to przewidzieć. Rokita już w meczach z Pogonią Syców i Czarnymi miała sporo szczęścia, dlatego przegrana na trudnym terenie można rozpatrywać w ramach niespodzianki  zamiast sensacji. Moim zdaniem będzie to niezwykle wyrównany mecz. Gospodarze w meczach na własnym boisku jak i wyjazdowych spisują się bardzo podobnie natomiast w grze Wiwy można dostrzec olbrzymie dysproporcje pomiędzy ilością zdobytych punktów u siebie oraz w delegacjach(16 punktów na swoim boisku i tylko 5 na wyjazdach). Dlatego wątpię by drużyna z Goszcza wywiozła pełną pulę lecz uważam, iż stać ją na zdobycie 1 oczka.

Mój typ: Remis

GKS Kobierzyce vs Forza Wrocław

Niestety mecz ze Śląskiem po raz kolejny pokazał jak wiele brakuje drużynie z Kobierzyc do poziomu OLJS. Naprawdę żal mi zawodników, którzy robią wszystko co w ich mocy lecz w meczach z dobrymi ekipami są bez szans. Także podopieczni Łukasza Zająca nie przystępują do tego spotkania w najlepszych nastrojach. Wysoka porażka ze Ślęzą i to w meczu rozgrywanym na boisku przy ulicy sztabowej musiała ich mocno zaboleć. Jednak prawdziwą wartość zespołu poznaje się także po tym jak reaguje po porażkach. Dlatego myślę, iż przyjezdni się mocno zmobilizują i wygrają ten mecz kilkoma golami.

Mój typ: Zwycięstwo Forzy

MKP Wołów vs Strzelinianka Strzelin

Porażka 2:8 z Piastem na pewno nie poprawiła graczom z Wołowa humorów. Jednak każdy mecz jest inny dlatego na miejscu gospodarzy nie przejmował się zanadto tym wynikiem. Zwłaszcza, iż przed nimi niezwykle istotny mecz. W przypadku zwycięstwa mogą nawet wyjść ze strefy spadkowej. Lecz nie będzie im o to łatwo gdyż Strzelinianka nie przegrała już od 4 meczów z rzędu.  W ostatniej kolejce zremisowała z Polonią i był to już jej trzeci podział punktów pod rząd! Lecz moim zdaniem,  ten mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy. Uważam tak ponieważ po wysokich porażkach z Brzegiem i Śląskiem, ekipa z Wołowa potrafiła wygrać z faworyzowanymi drużynami Orła i Forzy. Jeżeli nie jest to tylko przypadek oznacza to, iż klęski tylko motywują MKP do działanie co ich rywalom niezbyt dobrze wróży.

Mój typ: Wygrana MKP

Lotnik Twardogóra vs Piast Żmigród

Kolejne niezwykle ciekawe spotkanie. Można rzecz, iż jest to prawdziwy klasyk OLJS. Obydwa zespoły od kilku sezonów znajdują się w ścisłej czołówce tych rozgrywek.  Jest to też spotkanie drużyn, które były o włos od urwanie punktów Śląskowi. Lotnik wygrywał już 2 bramkami lecz pomimo tego dał sobie wyrwać zwycięstwo. Natomiast Piast prowadził 4:3 lecz uległ 6:4. Wielokrotnie już w swoich zapowiedziach używałem stwierdzenia, iż stadion Lotnika to prawdziwa twierdza. Jednak  w tym sezonie statystyki meczów na swoim boisku nie są aż tak rewelacyjne. 10 punktów w 6 spotkaniach nie jest wynikiem przed którym graczom Piasta zatrzasną się nogi. Zwłaszcza, iż Piast w 6 meczach wyjazdowych zdobył aż 15 oczek! Sądzę, iż ten ekscytujący pojedynek zakończy się podziałem punktów.

Mój typ: Remis

Pogoń Syców vs WKS Śląsk Wrocław

Gospodarze w ubiegłym tygodniu przerwali  passę 4 porażek z rzędu i dzięki wygranej z Parasolem zdołali wyjść ze strefy spadkowej. Lecz spotkanie ze Śląskiem to zupełnie inny kaliber. Bez wątpienia to goście są faworytami tego spotkania i nic dziwnego, iż nie uważają Sycowian za wielkie zagrożenie. Jednak historia już wielokrotnie pokazała, iż drużyny teoretycznie słabsze(zwłaszcza po przeczytaniu nieprzychylnych słów w Internecie) potrafią zagrać na 100% swoich możliwości. Lecz obawiam się, iż na Wojskowych nawet Pogoń w szczytowej formie to będzie za mało.

Mój typ: Zwycięstwo Śląska

Czarni Jelcz Laskowice vs Parasol Wrocław

Pomimo porażki z Orłem drużyna Czarnych pokazała sporo dobrej piłki i widać, iż ta ekipa ma duży potencjał. Co w połączeniu z pechowymi porażkami w meczach z Wiwą i Rokitą powinno dać gospodarzom mnóstwo sportowej złości. Natomiast Parasol przegrał bardzo istotny mecz z Pogonią Syców i wydaję mi się, iż najprawdopodobniej zmierza ku Lidze Terenowej. Pomimo tego, iż strata do bezpiecznej strefy nie jest tak duża to w grze Wrocławian brakuje regularności. Wszystko wskazuje na zwycięstwo gospodarzy, dlatego obstawiam ich zwycięstwo

Mój typ: Wygrana Czarnych