Orzeł Pawłowice Wrocław 3:2 Parasol Wrocław 01.10.2011

Pogoń Oleśnica   Orzeł Pawłowice Wrocław

2013-09-14, 11:00

Relacja: Pogoń Oleśnica vs Orzeł Pawłowice
Dnia 14 września odbył się mecz pomiędzy Pogonią Oleśnicą, a Orłem Pawłowice. Pod nieobecność Piotra Bartyzela opiekunem zespołu był Zdzisław Wnęk. Niestety, Piotr Gotfryd z powodu kontuzji nie mógł zagrać także i w tym spotkaniu. Jednak nawet brak najlepszego zawodnika nie mógł zmienić celu w tym spotkaniu, czyli wywiezienia kompletu punktów.
Jednak już od pierwszych minut spotkania można było dostrzec, iż odniesienie zwycięstwa nie będzie łatwe. Drużyna z Oleśnicy dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie więcej dogodnych okazji. Już w 7 minucie spotkania po złym podaniu Łukasza Mosakowskiego zawodnik Pogoni znalazł się w sam na sam strzelił prosto w bramkarza. W 11 minucie Łukasz Mosakowski po raz kolejny musiał bronić sytuację 1 na 1 i ponownie wyszedł zwycięsko.
 Następne minuty przyniosły lekkie ożywienie w grze gości. Dzięki wywalczeniu kilku stałych fragmentów gry, po jednym z nich udało się stworzyć zagrożenie. W 16 minucie po zamieszaniu podczas rzutu rożnego obrońcy gospodarzy wybili piłkę tuż przed szesnastką, gdzie stał Kamil Owoc. Zawodnik Orła miał sporo czasu, niestety zamiast precyzyjnego uderzenia wybrał mocny strzał z prostego podbicia, przez co piłka poleciała nad bramką. Jednak ta akcja pozwalała wierzyć, że podopieczni Piotra Bartyzela zaczną się lepiej prezentować. W 22 minucie prawą stroną boiska pomknął Tomasz Długosz i, gdy wydawało się, że zdecyduje się na strzał, to wystawił piłkę do nieobstawionego Kamila Owoca. Środkowy pomocnik dostawił stopę i futbolówka trafiła do siatki.
Po okresie lepszej gry gości do głosu doszli gospodarze. W 25 minucie po dokładnej prostopadłej piłce z głębi pola jeden z graczy rywali urwał się Dawidowi Wnękowi i wyszedł sam na sam z Łukaszem Mosakowskim. Na szczęście napastnik nie wytrzymał ciśnienia i piłka po jego lobie poszybowała nad poprzeczką. Około 30 minuty lewoskrzydłowy Pogoni wszedł w pole karne i, kiedy niemal wszyscy sądzili, że będzie strzelać, to wystawił do niepilnowanego kolegi, który stał około 3 metrów od bramki. A gola nie było! Napastnik skierował piłkę obok bramki, a trener gospodarzy zapewne się zastanawiał jakim cudem jego podopieczny nie strzelił.
 Orzeł miał w tej połowie mnóstwo fartu, jednak szczęściu trzeba pomóc, dlatego w ostatnich minutach Zielono-czarni znów zaczęli stwarzać sobie okazję. W 33 minucie po kolejnym zamieszaniu po stałym fragmencie przed znakomitą okazją stanął Dawid Frąckiewicz. Niestety, napastnik nie trafił w piłkę, a na ławce gości można było usłyszeć jęk zawodu. Jednak około 40 minuty Dawid Frąckiewicz popisał się dobrą akcją indywidualną. Znajdując się na prawym skrzydle schodząc do środka przedrylował obrońcę i oddał znakomity strzał w długi róg. Jednak bramkarz Pogoni popisał się fantastycznym refleksem i zdołał obronić uderzenie.
Goście prowadzili do przerwy 1:0. jednak by wygrać, to spotkanie musieli grać o wiele lepiej. Na początku drugiej odsłony mocny strzał z dystansu oddał Daniel Drozd. Piłka po jego strzale minęła bramkę. Około 50 minuty Dominik Giec uprzedził napastnika gości i jego główka zapobiegła utracie gola. W 52 minucie jeden zawodników dostał czerwoną kartkę za kopnięcie rywala bez piłki. Wydawało się, iż dzięki temu Orzeł strzeli drugą bramkę i zdoła wygrać ten mecz. Jednak Zielono-czarni nie byli w stanie wykorzystać liczebnej przewagi. Co gorsze momentami gra wyglądała tak, jakby to ekipa z Pawłowice Stadium grała w dziesiątkę.
W 55 minucie w szeregach drużyny gości doszło do podwójnej zmiany za Michała Kucharczyka wszedł Paweł Wróbel zaś Dawida Frąckiewicza zastąpił Kacper Kwolek. W 60 minucie po raz kolejny pawłowickich stoperów ubiegł dość szybki napastnik gości, ale Łukasz Mosakowski grający kolejny świetny mecz ponownie wygrał pojedynek. W 64 minucie rozgrywający bardzo dobry mecz Tomek Długosz mógł przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść zielono-czarnych. Znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. Bramkarz zdecydował się na dalekie wyjście przed pole karne, więc skrzydłowy go przelobował. Niestety piłka poleciała tuż obok lewego słupka. To była jego ostatnia akcja w tym meczu, a zastąpił go Michał Hadryś.
 Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Rafał Mądry sfaulował przeciwnika przy prawej stronie pola karnego i sędzia podyktował rzut karny.  Zawodnik gospodarzy strzelił w lewy róg, natomiast Łukasz Mosakowski rzucił się w prawy róg. Jednak i tym razem piłka nie trafiła do siatki! Futbolówka trafiła w słupek i lecąc równolegle przed linią bramkową została wybita. Szczęście Orła w tym meczu było wprost niewiarygodne. Jednak do końca spotkania było wiele wyczerpujących minut, a widać było, że goście mają coraz mniej sił. W 80 minucie spotkania po stracie piłki z lewej strony boiska gracze Pogoni znakomicie przenieśli akcję na drugie skrzydło. Tam prawo skrzydłowy dograł do pomocnika znajdującego się tuż przed polem karnym. Ten mierzonym strzałem w prawy róg nie dał szans Łukaszowi Mosakowskiemu. Ostatnie kilkanaście minut także stało pod przewagą gospodarzy, jednak dzięki poprawie w grze obronnej gości Pogoń nie zdołała sobie stworzyć okazji, która pozwoliłaby jej zdobyć pełną pulę.
Podsumowując w tym spotkaniu padł remis, który nie zadowalał nikogo. Gospodarzy, ponieważ byli w tym spotkaniu drużyną lepszą i obiektywnie oceniając zasługującą na 3 punkty. Także goście nie mogli być zachwyceni, gdyż przy grze w przewadze, przez ponad 40 minut, powinni przynajmniej dowieźć jedno bramkowe zwycięstwo. W sobotę mecz z wiceliderem ze Żmigrodu. Trzeba się więc sprężyć bo przy takiej grze jak w Oleśnicy nie będzie w tym meczu czego szukać.

2. Dominik Giec ??ta kartka
3. Dawid Wnęk kapitan ??ta kartka