Orzeł Pawłowice Wrocław 3:2 Parasol Wrocław 01.10.2011

herb Lotnik Twargodóra
Orzeł Pawłowice Wrocław   Lotnik Twargodóra

2013-10-19, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Dnia 19 października na Pawłowice Stadium odbył się mecz pomiędzy Orłem Pawłowice a Lotnikiem Twardogórą. Faworytem tego spotkania byli goście ale gospodarze wierzyli, iż są w stanie zdobyć 3 punkty.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane walka toczyła się głównie w środku boiska. Dopiero w 15 minucie spotkania Orzeł wypracował sobie pierwszą sytuację strzelecką. Sytuacje sam na sam miał Dawid Frąckiewicz lecz jego strzał z lewej nogi minął prawy słupek bramki. 3 minuty później po rzucie rożnym dla zielono-czarnych goście wyprowadzili szybką kontrę na szczęście Łukasz Mosakowski w ostatniej chwili uprzedził napastnika.

W 25 minucie spotkanie OKS wyszedł na prowadzenie. Piłkę na środku murawy przechwycił Miłosz Marszałek oraz popędził na bramkę  ubiegając obrońców i znakomitą podcinką pokonał bramkarza. To już kolejny mecz w którym Orzeł jako pierwszy strzelił bramkę. Wiele osób było bardzo ciekawych czy podopiecznym Marcina Cieślaka uda się w końcu dowieźć zwycięstwo czy może po raz kolejny będą musieli się obejść smakiem.

W 29 minucie spotkanie Daniel Drozd miał dobrą okazję by strzelić gola. Lecz jego uderzenie z rzutu wolnego minęło bramkę. Przez 2 pierwsze kwadranse Orzeł grał znakomicie i nic nie zapowiadało tego co miało potem nadejść. Najpierw w 33 minucie prawoskrzydłowy Lotnika popisał się znakomitą akcją indywidualną i dośrodkował w pole karne gdzie niepilnowany snajper trafił do pustej bramki.

Zaledwie 180 sekund później po kilkudziesięciu metrowym dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska zawodnik znajdujący się przy długim słupku kapitalnie odegrał głową do niepilnowanego partnera i po raz kolejny obrona Orła została wyrolowana. W 41 minucie goście mieli kolejną znakomitą okazję lecz Łukasz Mosakowski dzięki znakomitej interwencji w sytuacji  sam na sam  uratował gospodarzy od straty kolejnego gola. Niestety po 120 sekundach podopieczni Marka Cieślaka stracili kolejnego gola. Tym razem snajper gości w sytuacji 1 na 1 z Mosakowskim był bezwzględny i po minięciu golkipera trafił do pustej bramki.

Tak więc do przerwy Orzeł przegrywał 3:1 choć do 30 minuty rozgrywał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Lecz ostatni kwadrans był w wykonaniu drużyny z Pawłowic bardzo słaby i goście to wykorzystali. Początek drugiej odsłony miał być czasem w którym gospodarze strzelą gola kontaktowego.

Lecz zamiast tego w 49 minucie lewoskrzydłowy Lotnika strzelił już 4 gola dla drużyny z Twardogóry. Na szczęście OKS się nie poddał i w 53 minucie Łukasz Muszyński pomknął na bramkę i wywalczył sobie okazję sam na sam. Lecz jego strzał zmierzał tuż obok bramki dlatego znajdujący się w pobliżu Miłosz Marszałek dostawił nogę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 58 minucie po raz kolejny Łukasz Muszyński mógł zostać bohaterem ale niestety przez zbyt dalekie wypuszczenie piłki  bramkarz gości go uprzedził.

Jednak w 60 minucie Muszyński po raz kolejny dał się przeciwnikom we znaki. Po jego znakomitym dograniu Dawid Frąckiewicz przyjął piłkę lewą nogą a po jego strzale z prawej piłka poleciała pomiędzy nogami bramkarza i wpadła do siatki. Po tym trafieniu Orzeł uzyskał znaczącą przewagę. W 71 minucie po nieudanym dośrodkowaniu Łukasza Muszyńskiego piłka tak mu zeszła z nogi, że odbiła się od poprzeczki! Wyrównanie było bardzo blisko i wydawało się kwestią czasu kiedy ono nadejdzie. 2 minuty później Piotr Gotfryd oddał znakomity strzał w długi róg lecz piłka po jego uderzeniu poleciała tuż obok długiego słupka.

W ostatnim kwadransie spotkania Orzeł próbował zdobyć wyrównującą bramkę lecz dobrze zorganizowana obrona przeciwnika nie dała się złamać. Podsumowując Orzeł przegrał mecz w którym nie był drużyną gorszą. Lecz po raz kolejny wyszło większe ogranie rywali którzy dzięki lepszej skuteczności zgarnęli 3 punkty. W następnej kolejce zielono-czarnych czeka ciężki mecz ze Ślęzą ale przy dobrej grze zwycięstwo nie jest niemożliwe.